mail  kontakt@oze-bluesunpv.pl

Umów się na bezpłatny audyt ikona

domek

Bluesun Solar Polska

mail   kontakt@oze-bluesunpv.pl

telefon   787 091 176

Umów się na bezpłatny audyt strzałka

Fotowoltaika w 2024
data ikona
05 lutego 2024

Fotowoltaika w 2024 roku - rekordowo niskie ceny, okres zwrotu oraz dotacje.

W obliczu stale rosnących cen energii i globalnego nacisku na zrównoważony rozwój, fotowoltaika wyłania się jako jedna z najbardziej obiecujących i dostępnych technologii odnawialnych źródeł energii (OZE).

 

Rok 2024 jest uznawany za przełomowy moment, stanowiąc idealny czas na inwestycje w panele fotowoltaiczne oraz nowoczesne systemy magazynowania energii. Istotny wpływ na opłacalności takiej inwestycji ma widoczny od 2 połowy 2023 roku drastyczny spadek cen komponentów instalacji fotowoltaicznych (głównie modułów PV).

 

W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego właśnie teraz, w 2024 roku warto rozważyć taką inwestycję dla domu, firmy, gospodarstwa rolnego, wspólnoty lub innych instytucji.

 

 

 

Tematy poruszane w tym artykule ikona

 

ikona Dofinansowania oraz ulgi podatkowe dla instalacji fotowoltaicznych w 2024 roku

 

ikona Rekordowo niskie ceny paneli fotowoltaicznych

 

ikona Ile kosztuje montaż instalacji fotowoltaicznej w 2024 roku

 

ikona Jaki jest czas zwrotu z inwestycji w fotowoltaike

 

 

 

 

Fotowoltaika w 2024 - najpopularniejsze dotacje oraz ulgi podatkowe

 

 

Rządy na całym świecie, w tym w Polsce, oferują szereg zachęt finansowych, takich jak dotacje, ulgi podatkowe, czy możliwość sprzedaży nadwyżek wyprodukowanej energii do sieci w atrakcyjnych cenach. W 2024 roku, dzięki nowym programom wspierającym OZE, inwestycje w fotowoltaikę są jeszcze bardziej opłacalne, a zwrot z inwestycji może nastąpić szybciej niż kiedykolwiek.

 

Dotacja Mój Prąd 2024

 

W przypadku inwestorów indywidualnych szczególnie wyczekiwana jest rekordowo wysoka dotacja w ramach programu Mój Prąd, która ma wspierać instalacje sieciowe oraz hybrydowe zintegrowane z domowymi magazynami energii. Program ma wystartować na przełomie miesięcy marzec/kwiecień, w tym okresie poznamy tez dokładne kwoty wsparcia dla inwestorów planujących montaż paneli fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kW.

 

Lokalne programy dofinansowań do inwestycji w OZE

 

Bardzo wiele samorządów oferuje regionalne dotacje dla instalacji fotowoltaicznych, oparte na indywidualnych zasadach. Spora ilość takich programów uwzględnia wysokie wsparcie na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych dla wspólnot, firm oraz gospodarstw rolnych. Warto zatem skontaktować się z lokalnym urzędem, w celu sprawdzenia czy w naszym regionie jest aktualny program dofinansowań dla inwestycji w odnawialne źródła energii takie jak fotowoltaika.

 

Ulga termomodernizacyjna 

 

Ulga termomodernizacyjna pozwala uzyskać bardzo atrakcyjny zwrot z inwestycji w instalację fotowoltaiczną, dzięki odliczeniu jej od podstawy do opodatkowania.

 

Więcej informacji na temat tego jak w ramach ulgi termomodernizacyjnej odliczyć instalację fotowoltaiczną od podatku w 2024 roku sprawdzisz w tym artykule  (link do artykułu - kliknij, aby otworzyć w nowej karcie)

 

 

Koszt montażu paneli fotowoltaicznych - rekordowo niskie ceny modułów w 2024 roku!

 

 

Dzięki postępowi technologicznemu i zwiększonej skali produkcji, koszty instalacji systemów fotowoltaicznych systematycznie spadają. Co więcej, rosnąca konkurencja w branży przekłada się na lepsze ceny i oferty dla konsumentów. Inwestycja w fotowoltaikę w 2024 roku jest zatem bardziej przystępna cenowo, co czyni ją atrakcyjną dla szerszego grona odbiorców.

 

W 2023 roku rynek fotowoltaiczny osiągnął rekordowo niskie ceny paneli fotowoltaicznych, a trend ten jest kontynuowany również na początku roku 2024, stanowiąc przełomowy moment dla potencjalnych inwestorów OZE.

 

 

panele fotowoltaiczne

 

Dodatkowo nowoczesne panele słoneczne są coraz bardziej efektywne, co oznacza, że mogą one generować więcej energii z tej samej powierzchni niż kiedykolwiek wcześniej. Inwestowanie w najnowsze technologie fotowoltaiczne pozwala na maksymalizację zwrotu z inwestycji, nawet w mniej słonecznych lokalizacjach. Sektor fotowoltaiczny rozwija się w zawrotnym tempie, oferując coraz to nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązania. Inwestycja w 2024 roku pozwala skorzystać z najnowszych osiągnięć branży.

 

 

Ile kosztuje fotowoltaika dla domu w 2024 roku?

 

 

fotowoltaika dla domu

 

Szacunkowy koszt kompleksowej realizacji przez naszą firmę instalacji fotowoltaicznej dla domu wynosi około 2 900 zł brutto/kW (w tym 8% VAT)*

 

Kompleksowa usługa uwzględnia wszystkie komponenty instalacji, profesjonalny montaż, dokumentację, zgłoszenia do Zakładu Energetycznego oraz Państwowej Straży Pożarnej, a także pozyskanie aktualnie dostępnych dotacji, takich jak dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd.

 


*Podana cena dotyczy montażu przykładowej instalacji fotowoltaicznej o mocy około 10 kW na dachu budynku. Sprawdź pełny cennik instalacji fotowoltaicznych (kliknij)  

 

 

Ile kosztuje fotowoltaika o mocy do 150 kW, bez pozwolenia na budowę?

 

 

fotowoltaika do 150 kW bez pozwolenia na budowę

 

Nasze szacunkowe wyceny instalacji fotowoltaicznych o mocy od 50 do 150 kW - kompleksowa realizacja z montażem i zgłoszeniem instalacji zrealizowana przez naszą firmę.

 

Szacunkowy koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kW to 95 000 zł netto.

 

Szacunkowy koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 100 kW to 185 000 zł netto.

 

Szacunkowy koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 150 kW to 265 000 zł netto.

 

 

Ile wynosi obecnie przybliżony czas zwrotu z inwestycji w instalację fotowoltaiczną?

 

 

Biorąc pod uwagę rekordowo niskie ceny komponentów instalacji fotowoltaicznych w 2024 roku, konsumpcje własną około 20% oraz średnią cenę zakupu i sprzedaży energii na podstawie danych z ostatnich 12 miesięcy, szacunkowy czas zwrotu z inwestycji w fotowoltaike dla domu wynosi od 5 do 7 lat.

 

Okres zwrotu w przypadku inwestycji w instalację fotowoltaiczną o mocy powyżej 50 kW poznasz po darmowym audycie i konsultacji z naszym instalatorem. Instalacje komercyjne zwracają się zazwyczaj po okresie kilku lat, natomiast okres ten jest zależny od:

 

  • mocy instalacji

 

  • cen prądu dla klientów biznesowych

 

  • wybranego sposobu finansowania inwestycji (finansowanie własne lub leasing)  

 

 

Podsumowanie

 

 

Rok 2024 przedstawia się jako wyjątkowo korzystny okres dla inwestycji w fotowoltaikę. Korzystając z obecnych obniżek cen komponentów instalacji, uwarunkowań rynkowych, technologicznych oraz finansowych, możemy nie tylko znacząco obniżyć koszty energii, ale także przyczynić się do ochrony środowiska i zwiększenia niezależności energetycznej oraz naszych oszczędności.

 

Jeśli szukasz doświadczonej firmy, która nieodpłatnie oszacuje moc Twojej instalacji, wyceni jej kompleksową realizację, pozyska aktualne dotacje oraz określi czas zwrotu z inwestycji musisz koniecznie sprawdzić nasza ofertę!

 

 

Instalacje fotowoltaiczne Łódź

 

Instalacje fotowoltaiczne Piotrków Trybunalski

 

Instalacje fotowoltaiczne Bełchatów

 

Instalacje fotowoltaiczne Wieluń

Fotowoltaika Łódzkie

Instalacje fotowoltaiczne Wrocław

 

Instalacje fotowoltaiczne Głogów

 

Instalacje fotowoltaiczne Lubin

 

Instalacje fotowoltaiczne Świdnica

Fotowoltaika Dolnosląskie

Fotowoltaika Dolnośląskie

Fotowoltaika Śląskie

Fotowoltaika Opolskie

ikona Dane adresowe

 

ikona47-246 Stara Kuźnia,

     ul. Szkolna 7

ikona Biuro Handlowe 

 

ikona46-200 Kluczbork,

     ul. Armii Krajowej 9 

Bluesun Solar Polska Sp. z o. o. © 2024

Fotowoltaika cennik 

Audyt fotowoltaiczny online 

  664 027 915

Umów się na bezpłatny audyt 

Bluesun Solar Polska
06 lutego 2024
Panele fotowoltaiczne są jednym z najbardziej efektywnych sposobów na pozyskiwanie energii odnawialnej. Aby jednak wykorzystać w pełni ich potencjał, warto rozważyć zastosowanie optymalizatorów mocy. W tym artykule wyjaśnimy, jak działają
05 lutego 2024
W obliczu stale rosnących cen energii i globalnego nacisku na zrównoważony rozwój, fotowoltaika wyłania się jako jedna z najbardziej obiecujących i dostępnych technologii odnawialnych źródeł energii (OZE). Rok 2024 jest
02 lutego 2024
W dzisiejszych czasach, kiedy ekologia i oszczędność energii stają się coraz bardziej istotne w codziennym życiu, wiele osób poszukuje innowacyjnych sposobów na zintegrowanie zrównoważonych rozwiązań z funkcjonalnością domowych przestrzeni. Jednym

Pozostałe artykuły strzałka

tło